Bohaterowie „Charliego i fabryki czekolady” - klp.pl
klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Pan Bucket – ojciec Charliego, pracował w fabryce pasty do zębów, gdzie przy taśmie nakładał nakrętki na tubki. Zajecie to nie wystarczało, by utrzymać rodzinę, dlatego cierpiała ona biedę, a nieraz głód. Gdy fabryka spaliła się zajął się odśnieżaniem, co jednak przynosiło jeszcze mniejsze dochody.

Pani Bucket - mama Charliego. Dba o dom i wszystkich jego mieszkańców. Bardzo kocha swojego synka i pragnie, by był szczęśliwy.

Joe i Josephine – dziadkowie Charliego ze strony ojca. Byli bardzo starzy, Joe miał ponad dziewięćdziesiąt sześć lat. Był wątły i słaby i podczas dnia niewiele się odzywał. Dzidkowie kochali swego wnuka i opowiadali mu codziennie ciekawe historie. Byli pomarszczeni jak suszone śliwki, a ich kości przypominały szkielety. Całymi dniami leżeli w łóżku i drzemali. Ożywiali się, gdy odwiedzał ich Charlie. Dziadek Joe nie zawahał się, by poświęcić ukrytą srebrną monetę i wydać ją na batonik, który mógłby zawierać Złoty Talon. Gdy Charlie znalazł wymarzony kupon to właśnie dziadek Joe udał się z nim do fabryki czekolady, za przyzwoleniem państwa Bucketów. Jako jedyny podczas wyprawy powstrzymywał się od złych komentarzy wobec gospodarza. Cieszy się z wygranej Charliego.

George i Georgina – dziadkowie Charliego ze strony matki. Ich największym szczęściem był wnuk. Z braku zajęć cały dzień drzemali, dzieląc łóżko z Joe i Josephine. Byli pomarszczeni jak śliwki, a ich kości wyglądały jak szkielety.

Państwo Gloop – rodzice Augustulusa. Pani Gloop uważała, że jeśli jej syn ma apetyt powinien jeść tyle, na ile ma ochotę. Gdy jej syn utknął w rurze panikowała, żądała wezwania straży. Pan Gloop początkowo nie chciał zniszczyć w czekoladowej rzece drogiego garnituru, gdy zdecydował się pomóc chłopcu, było już za późno. Rodzice Augustulusa byli egoistami, nie potrafili okiełznać chorobliwego apetytu syna.

Państwo Beauregarde – rodzice Violet. Nie potrafili wychować córki, ponieważ wciąż pyskowała i robiła to, na co miała ochotę. Nie ustrzegli jej przed spróbowaniem specjalnej gumy, a gdy zdali sobie sprawę, że będzie pierwszą osobą na świecie, która ją testuje zachęcali ją do żucia. Dopiero gdy Violet zaczęła zmieniać kolor na poważnie się wystraszyli.

Oznacz znajomych, którym może się przydać

strona:   - 1 -  - 2 -  - 3 - 


  Dowiedz się więcej
1  Umpa-Lumpy - opis i charakterystyka
2  Charlie Bucket – charakterystyka
3  Kompozycja i narracja „Charliego i fabryki czekolady”Komentarze
artykuł / utwór: Bohaterowie „Charliego i fabryki czekolady”    Tagi: